Labioplastyka laserowa warg sromowych większych i mniejszych

Deformacja, przerost czy asymetria warg sromowych może wynikać z nagłego, nadmiernego przyrostu wagi, mieć podłoże genetyczne, być wynikiem porodu naturalnego czy procesu starzenia, podczas którego dochodzi do zaniku tkanki tłuszczowej w miejscach intymnych. W każdym z tych przypadków warto zainteresować się labioplastyką laserową.

Labioplastyka – dla kogo?

Labioplastyka to zabieg ginekologii estetycznej, który ma na celu prawidłowe uformowanie warg sromowych mniejszych lub większych. Polega na usunięciu nadmiaru tkanki z warg sromowych oraz ich wymodelowaniu. Warto dodać, że tego typu zabieg wykonuje się nie tylko ze względów estetycznych.

Zdarzają się przypadki, gdy wargi sromowe mniejsze są tak przerośnięte, że utrudniają kobiecie normalne funkcjonowanie. Podczas codziennych czynności dochodzi do bolesnych otarć i podrażnień, co w konsekwencji może prowadzić do zakażeń. 

Dla wielu kobiet przerośnięte bądź zniekształcone wargi sromowe są także powodem kompleksów i braku akceptacji własnego ciała, co skutkuje rezygnacją z życia seksualnego. Nietypowa anatomia może także sprawiać problemy z utrzymaniem higieny intymnej, co z kolei skutkuje częstymi infekcjami. Powodów, dla których kobiety decydują się na labioplastykę jest wiele, a każdy z nich jest równie ważny. 

Labioplastyka – wskazania do zabiegu

Labioplastyka to zabieg dedykowany kobietom mającym anatomiczny przerost warg sromowych, deformację lub ich asymetryczność, cierpiącym na brak akceptacji i problemy natury estetycznej związane z budową warg sromowych, dyskomfort lub ból podczas współżycia, a także częste stany zapalne, otarcia, obrzęki i podrażnienia.

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z ginekologiem, podczas której Pacjentka zostaje przebadana ginekologicznie. Lekarz wykluczy infekcje dróg moczowych i rodnych. Warto mieć ze sobą aktualne wyniki cytologii, a przed zabiegiem zadbać o depilację miejsc intymnych. 

Labioplastyka – na czym polega zabieg? 

Labioplastyka polega na usunięciu nadmiaru tkanki z warg sromowych oraz na ich modelowaniu. W moim gabinecie wykonuję labioplastykę za pomocą lasera Mona Lisa Touch. Innowacyjny laser Mona Lisa Touch został stworzony z myślą o pięknie i komforcie intymnych okolic kobiety. Warto pamiętać, by zabieg wykonywany był przez doświadczonego lekarza specjalistę. Miejsce zabiegu jest oczywiście znieczulane.

Po zabiegu bardzo często występuje opuchlizna, wskazane są także kontrole ginekologiczne, by obserwować gojenie się rany oraz rozpuszczalność szwów. Zaletą labioplastyki laserowej jest zminimalizowanie utraty krwi w trakcie zabiegu, przez co zabieg jest mniej inwazyjny od labioplastyki chirurgicznej. 

Sam zabieg trwa zazwyczaj ok. 40-60 minut, a tego samego dnia Pacjentka wraca do domu. Po zabiegu warto szczególnie zadbać o higienę okolic krocza, by nie narazić się na infekcje intymne oraz zachować umiarkowany styl życia (unikanie długiego siedzenia czy dalekiej jazdy samochodem). Rekonwalescencja po labioplastyce trwa około tygodnia, natomiast wstrzemięźliwość seksualna jest wskazana przez okres 4-6 tygodni. 

Labioplastyka – efekty zabiegu:

  • zmiana wielkości i kształtu warg sromowych
  • pozbycie się nieprzyjemnych dolegliwości 
  • wymodelowanie warg sromowych 
  • poprawa komfortu psychicznego Pacjentki
  • wzrost samooceny
  • poprawa jakości życia seksualnego 
  • zmiany w wyglądzie warg sromowych

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*