Modelowanie i wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym

Modelowanie warg sromowych kwasem hialuronowym

Przerośnięte lub zbyt małe wargi sromowe, ich asymetria czy deformacja mogą skutecznie uprzykrzać życie kobiety. Mowa tu zarówno o względach estetycznych, jak i zdrowotnych. Rozwiązaniem jest zabieg modelowania i wypełniania warg sromowych kwasem hialuronowym.

Modelowanie warg sromowych za pomocą kwasu hialuronowego ma na celu nie tylko poprawę wyglądu miejsc intymnych, ale również względy zdrowotne. Zbyt małe wargi sromowe większe nie chronią dostatecznie kanału rodnego oraz warg sromowych mniejszych, co w konsekwencji może prowadzić do otarć, podrażnień, urazów czy częstych infekcji okolic intymnych. 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg modelowania warg sromowych jest poprzedzony konsultacją lekarską i badaniem ginekologicznych mającym na celu wykluczenie infekcji oraz zakwalifikowanie do zabiegu. Nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać, warto natomiast zadbać o depilację miejsc intymnych. 

Modelowanie warg sromowych odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest bezbolesne. Zabieg polega na ostrzykiwaniu miejsc zabiegowych preparatem na bazie kwasu hialuronowego. Efektem jest uwypuklenie warg sromowych, a dodatkowo nawodnienie skóry oraz rewitalizacja i odmłodzenie okolicy zabiegowej. 

Ilość preparatu dobierana jest indywidualnie, zazwyczaj podaje się 1 ml na każdą ze stron. Cały zabieg trwa ok. 30 minut, a po jego zakończeniu pacjentka może odczuwać lekki dyskomfort, co nie przeszkadza w natychmiastowym powrocie do codziennych zajęć. 

Modelowanie warg sromowych świetnie sprawdza się zarówno w przypadku zmian anatomicznych, zmian zachodzących wraz z wiekiem czy w wyniku przebytych chorób, jak również problemów związanych z utratą wagi oraz zmniejszeniem objętości komórek tłuszczowych w okolicach intymnych. 

Dla kogo jest to zabieg?

Modelowanie warg sromowych jest szczególnie polecane kobietom, które mają problemy z akceptacją wyglądu swoich miejsc intymnych, zwłaszcza z wielkością warg sromowych większych.

Jakie jeszcze objawy kwalifikują do zabiegu?

  • wiotkość skóry warg sromowych większych i wzgórka łonowego
  • częste infekcje, urazy, otarcia, podrażnienia, ból lub świąd w okolicy sromu lub okolic intymnych spowodowany zbyt małymi wargami sromowymi większymi i przez to brakiem ich dostatecznej ochrony
  • rozluźnienie i przebudowa blizn po nacięciu krocza podczas porodu
  • wiotka, sucha skóra napletka łechtaczki
  • utrata objętości tkanki okolic intymnych, spowodowana np. utratą wagi ciała lub procesem starzenia

Jakie są efekty zabiegu?

Każda forma rewitalizacji okolic intymnych ma na celu przywrócenie ich elastyczności i objętości oraz uzyskanie lepszego nawilżenia i napięcia okolic intymnych. Dodatkowo zabieg modelowania i wypełniania warg sromowych powoduje wzrost odporności na podrażnienia i otarcia okolic intymnych oraz wpływa na większą satysfakcję ze współżycia seksualnego. Efekty są widocznie natychmiast, natomiast do tygodnia po zabiegu preparat zwiększa dodatkowo swoją objętość o 20-30%. Efekty modelowania warg sromowych utrzymują się do dwóch lat. Po tym czasie warto powtórzyć zabieg dla utrzymania lepszego napięcia i wypełnienia okolic intymnych. 

Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu modelowania i wypełniania warg sromowych kwasem hialuronowym? 

  • zwiększenia objętości warg sromowych większych
  • zmiany kształtu warg sromowych większych 
  • rewitalizacji obszaru poddanego zabiegowi
  • zwiększenia napięcia skóry warg sromowych większych
  • zwiększonej ochrony warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*