Jak działa laser Mona Lisa Touch?

Dbasz o swoje zdrowie, kondycję, piękną twarz i ciało. Może więc pora zadbać również o swoje piękno intymne? Zmiany po ciężkim porodzie czy starzenie się miejsc intymnych nie muszą być Twoim “wstydliwym sekretem”. Poradzi sobie z nimi laser Mona Lisa Touch. 

Jak działa laser Mona Lisa Touch?

Jest wiele schorzeń związanych ze sferą intymną, z którymi kobiety muszą żyć na co dzień. Ale czy naprawdę muszą? Schorzenia, które długo leczono wyłącznie operacyjnie, obecnie można zlikwidować całkowicie bezinwazyjnie. Dzięki temu możemy uniknąć długiego okresu rekonwalescencji czy groźnych powikłań pooperacyjnych. Właśnie do takich innowacyjnych rozwiązań należy zabieg z użyciem lasera Mona Lisa Touch. Służy on do regeneracji i odmłodzenia miejsc intymnych, poprawienia elastyczności ścianek pochwy i przywrócenia jej naturalnego pH, likwiduje także skutki wysiłkowego nietrzymania moczu. Laser Mona Lisa uznawany jest obecnie za jedno z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych urządzeń przeznaczonych do zabiegów ginekologii estetycznej.

Decyzja o laseroterapii jest podejmowana przez ginekologa i pacjentkę w trakcie indywidualnych konsultacji. Podczas zabiegu laser wprowadzany jest do pochwy za pomocą specjalnej końcówki. Centymetr po centymetrze pochwa poddawana jest działaniu lasera, który oddziałuje bezpośrednio na ścianki pochwy modelując je, tonizując, stymulując samoregenerację tkanki i produkcję kolagenu, a także nadając jej pierwotną elastyczność. W efekcie pochwa staje się bardziej napięta i zwarta, a dzięki rekonstrukcji ścianek wzrasta poziom nawilżenia w pochwie oraz zostaje przywrócona jej funkcjonalność.

Ta krótka animacja w pełni obrazuje zabieg z użyciem lasera Mona Lisa Touch.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg laserem Mona Lisa? 

Dla kobiet po porodzie

Każdy poród naturalny, zwłaszcza kolejny, powoduje naturalne i stopniowe rozluźnienie tkanek pochwy i może prowadzić do zespołu luźnej pochwy. Często skutkuje to również obniżeniem satysfakcji z seksu. Po okresie połogu nie zawsze wszystko wraca do normy, a dodatkowo może pojawić się problem z nietrzymaniem moczu. Laser Mona Lisa Touch pomaga odzyskać elastyczność pochwy i przy okazji zmniejszyć jej rozmiar oraz poprawić nawilżenie. Pochwa staje się ciaśniejsza i bardziej elastyczna, zniwelowane także zostają dokuczliwe i dla wielu kobiet wstydliwe skutki wysiłkowego nietrzymania moczu. 

Dla kobiet w okresie menopauzy

Narządy intymne w okresie menopauzy poprzez spadek estrogenu ulegają naturalnemu starzeniu. Nawet 50% kobiet w tym okresie skarży się na objawy atrofii miejsc intymnych, m.in. na suchość pochwy, podrażnienia, otarcia, ból podczas stosunku, swędzenie, pieczenie czy wysiłkowe nietrzymanie moczu. Nieinwazyjny zabieg Mona Lisa Touch obkurcza pochwę, odbudowuje błonę śluzową oraz redukuje problem nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej. Błona śluzowa pochwy staje się bardziej napięta i elastyczna

Dla kobiet dojrzałych

Co prawda, problem wysiłkowego nietrzymania moczu może pojawić się w każdym wieku, to jednak najczęściej dotyczy on kobiet dojrzałych. Szacuje się, że 1 na 4 kobiety cierpi na to schorzenie. Przy pomocy lasera Mona Lisa Touch możemy złagodzić lub usunąć lekkie lub średnio nasilone wysiłkowe nietrzymanie moczu. Zabieg nie wymaga znieczulenia ani hospitalizacji. Wzmacnia on obszar ujścia cewki moczowej oraz przednią ścianę pochwy. Obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.

Dla kobiet w każdym wieku

Przerost lub asymetria warg sromowych może występować już od najmłodszych lat, a deformacje warg sromowych często pojawiają się też po naturalnych porodach.  Może to być przyczyną wielu niedogodności nie tylko estetycznych, ale i zdrowotnych. Ciągłe infekcje, otarcia i podrażnienia, ograniczenia satysfakcji seksualnej są tego skutkiem. 

Defekty okolic intymnych o różnym stopniu zaawansowania możemy skorygować za pomocą lasera Mona Lisa Touch. Przywrócenie estetyki miejsc intymnych wpływa pozytywnie na samopoczucie i samoocenę pacjentki, a także pozwala pozbyć się problemów ze zdrowiem intymnym. Laseroterapii w tym przypadku poddają się zarówno kobiety bardzo młode jak i te dojrzałe. 

Wskazania do zabiegu: 

 • spadek napięcia i wiotkość ścianek pochwy, m.in. po porodach naturalnych, w wyniku naturalnego starzenia się i w okresie menopauzy
 • swędzenie, suchość, ból podczas stosunku
 • wysiłkowe nietrzymanie moczu
 • asymetria warg sromowych mniejszych i większych (labioplastyka laserowa)
 • rewitalizacja zewnętrznych narządów
 • niwelowanie blizn poporodowych
 • wybielanie warg sromowych i odbytu

Zalety lasera Mona Lisa Touch

 1. Bezpieczeństwo – brak okresu rekonwalescencji oraz skutków ubocznych. Pacjentka bezpośrednio po zabiegu może wrócić do swoich codziennych zajęć.  
 2. Minimalna inwazyjność – penetracja tkanki łącznej podczas zabiegu następuje poza nabłonkiem w celu aktywacji regeneracji i nie stanowi ryzyka dla sąsiadujących tkanek i organów.
 3. Bezbolesność – uzyskanie prawidłowej stymulacji zajmuje zaledwie kilka-kilkanaście minut, a zabieg jest całkowicie bezbolesny dla pacjentki.
 4. Skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi – dzięki głębokiej stymulacji tkanek, pochwa staje się elastyczna i napięta.

Efekty laseroterapii 

 • odbudowa błony śluzowej,
 • lepsze nawilżenie pochwy,
 • zmniejszenie i poprawa elastyczności pochwy,
 • wzmocnienie mięśni dna miednicy,
 • redukcja nietrzymania moczu,
 • korekcja warg sromowych: odmłodzenie, lifting, wybielenie,
 • zwiększenie satysfakcji seksualnej, 
 • odzyskanie komfortu psychicznego i fizycznego.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*