Rewitalizacja miejsc intymnych

Rewitalizacja miejsc intymnych

Dbamy o piękną twarz i kondycję fizyczną, a o pochwę? Tam również nasze tkanki się starzeją, tracą sprężystość i elastyczność, dlaczego więc ją zaniedbujemy, zwłaszcza wówczas, gdy nasz seks przestaje być satysfakcjonujący i przestajemy czuć przyjemność? Jak odzyskać dawny “blask” okolic intymnych? Pora na ich rewitalizację.

Kiedy zdecydować się
na rewitalizację miejsc intymnych? 

W moim gabinecie spotykam zadbane czterdziesto-, pięćdziesięciolatki, które rozpoczynają nowy etap w swoim życiu przy boku mężczyzny. Często po przebytych porodach, chcą na nowo cieszyć się seksem. Niestety, wargi sromowe nie są już tak kształtne i jędrne, jak jeszcze 20 lat wcześniej, a “luzy” w pochwie nie pozwalają osiągnąć satysfakcji. Dochodzi do tego wstyd i skupianie się na swoim problemie, zamiast zwykłego cieszenia się seksem. Ale nie tylko. Również młode kobiety mają z tym problem. Stan okolic intymnych jest zależny od kilku czynników, m.in.:

 • ilości i rodzajów porodów
 • uwarunkowań genetycznych
 • przebytych operacji ginekologicznych
 • wieku (w okolicach menopauzy następuje spadek estrogenów, które są odpowiedzialne za elastyczność tkanek)

Wskazania do zabiegów
rewitalizacji miejsc intymnych

Rewitalizacja miejsc intymnych to nie tylko lepszy seks, ale również możliwość pozbycia się szeregu problemów czy przypadłości, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem w przypadku:

 • problemów z suchością pochwy
 • wiotkiej i suchej skóry okolic intymnych
 • otarć czy urazów okolic intymnych
 • świądu lub uczucia pieczenia okolic intymnych
 • nawrotów infekcji intymnych
 • bólu podczas stosunku

Rewitalizacja miejsc intymnych – zabiegi 

Istnieje kilka zabiegów, które pomogą w rewitalizacji miejsc intymnych. Przy doborze tego najlepszego warto zaufać doświadczonemu specjaliście. Konieczna jest konsultacja lekarska  z badaniem ginekologicznym, by dogłębnie poznać problem, indywidualnie dobrać zabieg i w efekcie uzyskać jak najlepsze efekty. 

Rewitalizacja miejsc intymnych
– zabieg laserowy

Laseroterapia jest bardzo skuteczną i efektywną metodą w przypadku rewitalizacji pochwy. Jej głównym zadaniem jest obkurczenie pochwy, zwiększenie napięcia i sprężystości tkanek oraz pobudzenie pochwy do samoregeneracji. W moim gabinecie korzystam z najnowocześniejszego lasera frakcyjnego Mona Lisa Touch, który jest całkowicie bezpieczny, bezinwazyjny i skuteczny.  

Kiedy warto skorzystać z laseroterapii?
 • jeśli mamy problem z bliznami i zrostami po porodzie
 • jeśli chcemy uzyskać efekt “ciasnej” pochwy
 • jeśli podczas stosunku czujemy ból z powodu suchości pochwy

Rewitalizacja miejsc intymnych
– zabieg ultradźwiękami

Zabieg HIFU – bo o nim mowa – polecany jest w przypadku głębszych zmian, co jest w stanie ocenić lekarz ginekolog podczas konsultacji i badania. Wiązki ultradźwięków docierają głębiej niż laser, w efekcie obkurczając zarówno pochwę, jak i tkanki okołocewkowe. Zabieg wyraźnie zwęża pochwę oraz jej średnicę. Dodatkowym efektem zabiegu jest nawilżenie pochwy i jej śluzówki. 

Kiedy warto skorzystać z zabiegu HIFU?
 • jeśli cierpimy na zespół rozluźnienia pochwy
 • jeśli mamy problem z nietrzymaniem moczu
 • gdy jesteśmy w ciąży lub karmimy piersią 

Rewitalizacja miejsc intymnych – modelowanie warg sromowych  

Wargi sromowe to obszar naszego ciała, który nie zawsze nam się podoba. Jeśli pozostały na nich “pamiątki” z wcześniejszych etapów naszego życia, nic straconego! Modelowanie warg sromowych jest możliwe m.in. dzięki zabiegowi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Zabieg ten ma na celu wypełnienie, ujędrnienie, powiększenie i nadanie pożądanego kształtu wargom sromowym. Kwas hialuronowy ma właściwości nawadniające, stymuluje także komórki do produkcji nowego kolagenu, co powoduje odmłodzenie okolic intymnych.

Kiedy warto skorzystać z modelowania warg sromowych?
 • gdy przeszkadzają nam blizny po nacięciu krocza podczas porodu
 • jeśli skóra łechtaczki jest wiotka i sucha
 • jeśli wargi sromowe utraciły swoją objętość przez znaczną utratę wagi lub w wyniku naturalnego procesu starzenia się 
 • jeśli nie jesteśmy zadowolone z kształtu warg sromowych 

Rewitalizacja miejsc intymnych
– powiększenie punktu G

Jeśli chcemy cieszyć się seksem, z pewnością pomoże nam zabieg powiększenia punktu G. To bardzo nowoczesny zabieg polegający na uwydatnieniu punktu G za pomocą kwasu hialuronowego. Efekt ma być tylko jeden: lepszy seks niezależnie od wieku!

I jeszcze słowo na koniec. Nie ulegajmy opinii innych, gdy chodzi o nasze zdrowie i jakość życia, również w sferze intymnej. Tylko my wiemy, jakie problemy nam przeszkadzają na co dzień i na ile jesteśmy w stanie je tolerować. Wcale nie musimy cierpieć i trzymać ich w sobie. Współczesna medycyna daje nam olbrzymie możliwości i nie bójmy się z niej korzystać. Miejmy odwagę zdecydować, co jest dla nas lepsze i jak chcemy żyć. Jedyne, do czego namawiam, to do uważnego i rozważnego wybrania specjalisty, któremu powierzymy swoje problemy. 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*