Pojęcie ginekologii estetycznej wciąż zaskakuje wiele osób. I mimo, że dziedzina ta cieszy się coraz większą popularnością, nadal wzbudza pewne kontrowersje. Czy jest jedynie fanaberią? Znakiem naszych czasów? Czy chcemy za wszelką cenę wyglądać lepiej i młodziej, nawet w okolicach intymnych? A może w tym przypadku chodzi o coś więcej?
Przede wszystkim warto wyjaśnić, że zabiegi wykonywane w ramach ginekologii estetycznej nie są zwykłą ekstrawagancją, ale pozwalają kobietom pozbyć się dyskomfortu czy bólu, a także wielu kompleksów i tym samym zyskać większy komfort psychiczny i cieszyć się kobiecością.
Jest to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin w medycynie kosmetycznej. Kobiety coraz częściej zdają sobie sprawę, że nie muszą akceptować czegoś, co czyni je nieszczęśliwymi. I chętniej sięgają po rozwiązania umożliwiające im poprawienie jakości życia, także seksualnego. Oczywiście część kobiet decyduje się na korekty z czysto estetycznych powodów – poprawy wyglądu okolic intymnych, czy też w celu spotęgowania doznań seksualnych. I nie ma w tym absolutnie nic złego. Po to medycyna idzie naprzód, byśmy mogły korzystać z możliwości, jakie ten rozwój za sobą niesie.
Czym jest ginekologia estetyczna?
Jest to stosunkowo młoda dziedzina medycyny, obejmująca zabiegi przeprowadzane na wargach sromowych, pochwie czy błonie dziewiczej, w celu polepszenia ich wyglądu, a także przywrócenia lub poprawienia ich funkcjonalności. Zabiegi wykonywane są w celu korekcji zarówno wad wrodzonych, jak i problemów nabytych w wyniku przebytych porodów, menopauzy, ciężkiej pracy fizycznej czy po prostu związanych z naturalnym procesem starzenia.
Zakres wykonywanych zabiegów jest szeroki i obejmuje te przeprowadzane klasyczną metodą chirurgiczną, jak również zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnych laserów i urządzeń oraz specjalistycznych preparatów (np. kwas hialuronowy) czy nici. Przy czym warto zaznaczyć, że coraz więcej problemów jesteśmy w stanie rozwiązać za pomocą metod nieinwazyjnych w ramach tzw. nieinwazyjnej ginekologii estetycznej. Ich dużą przewagą jest bezbolesność, brak okresu rekonwalescencji oraz ryzyka pojawienia się komplikacji pooperacyjnych.
Zabiegi ginekologii estetycznej są skuteczne, bezpieczne i nadają się dla kobiet w każdym wieku (oczywiście mówimy o osobach pełnoletnich). Zwłaszcza tych, które:
- nie akceptują wyglądu swoich miejsc intymnych
- nie akceptują swojej budowy anatomicznej (np. przerostu czy asymetrii warg sromowych)
- cierpią na suchość pochwy
- mają problemy z luźną pochwą
- borykają się z nawracającymi infekcjami intymnymi
- cierpią z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu
- doświadczają bólu podczas seksu
- nie mogą osiągnąć satysfakcji seksualnej
Zabiegi, z których można skorzystać w ramach ginekologii estetycznej
Te najbardziej popularne zabiegi to:
- laserowa rewitalizacja pochwy
- obkurczanie pochwy
- labioplastyka laserowa
- modelowanie (wypełnianie i rewitalizacja) warg sromowych kwasem hialuronowym
- powiększanie punktu G kwasem hialuronowym
- laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu
- usuwanie rozstępów pociążowych
- redukcja blizn i zapobieganie bliznowcom po cięciach cesarskich
- plastyka tylna krocza
Moje trzy ulubione technologie, na których pracuję to:
- laser frakcyjny Mona Lisa Touch
- ultradźwięki w ginekologii HIFU
- urządzenie THUZZLE
Zachęcam do zapoznania się z ich możliwościami i efektami działania w innych wpisach na moim blogu:
THUZZLE – > Innowacyjna regeneracja okolic intymnych
THUZZLE -> Alternatywa dla lasera i ultradźwięków
Ultradźwięki HIFU -> Ultradźwiękowe obkurczanie pochwy
Laser frakcyjny Mona Lisa Touch -> Laser Mona Lisa Touch, czyli nieinwazyjna ginekologia estetyczna
Laser frakcyjny Mona Lisa Touch -> Złoty standard obkurczania pochwy: HIFU + laser Mona Lisa Touch
Reasumując zabiegi ginekologii estetycznej wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Problemy intymne, które często są przyczyną bólu, kompleksów, obniżenia jakości życia seksualnego i utraty pewności siebie, przestają być tematem tabu. Kobiety coraz częściej mają odwagę mówić o nich i szukać możliwości ich rozwiązania. A tych, na szczęście, współczesna medycyna, ma wiele do zaoferowania.