Waginoplastyka, czyli laserowa plastyka pochwy

Waginoplastyka, czyli laserowa plastyka pochwy

W poprzednim wpisie omówiłam sposoby radzenia sobie ze zmianami poporodowymi, takimi jak rozciągnięcie pochwy czy nietrzymanie moczu. Jednym z nich była laserowa waginoplastyka z użyciem lasera MonaLisa Touch. I do tej metody chciałabym wrócić. Wierzcie mi, jest tego warta!

Laserowa waginoplastyka to nowoczesna i obecnie najczęściej wykonywana procedura w zakresie rewitalizacji narządów rozrodczych, a więc odbudowy śluzówki pochwy oraz uelastycznienia i nawilżenia okolic waginalnych. Główne dolegliwości, z którymi zgłaszają się kobiety, to właśnie poporodowy spadek napięcia i rozluźnienie pochwy, okołoporodowe urazy pochwy, ale także: zmiany związane z okresem menopauzy i procesem starzenia się organizmu, wysiłkowe nietrzymanie moczu czy też ogólne niezadowolenie z wyglądu stref intymnych. Te problemy mogą pociągać za sobą dyspareunię, spadek libido, problemy z osiąganiem orgazmu, zmniejszenie odczuć podczas stosunku płciowego czy suchość pochwy A także kompleksy, niezadowolenie, wstyd…

Ale dobra wiadomość jest taka, że z pomocą współczesnej medycyny możemy temu zaradzić! Dodatkowo w sposób całkowicie bezpieczny, bezinwazyjny i skuteczny, bo tak właśnie działa laser frakcyjny Mona Lisa Touch, którego używam w moim gabinecie.

Kiedy warto skorzystać z laseroterapii?

  • jeśli mamy problem z bliznami i zrostami po porodzie
  • jeśli chcemy uzyskać efekt „ciasnej” pochwy
  • jeśli podczas stosunku czujemy ból z powodu suchości pochwy
  • jeśli mamy problem z nietrzymaniem moczu

Oczywiście każdy z wykonywanych przeze mnie zabiegów jest dokładnie dobierany do potrzeb kobiety, dlatego podstawą jest wstępne badanie w gabinecie i szczegółowy wywiad z pacjentką. Ma to za zadanie dobranie odpowiedniego zabiegu, a także wykluczenie infekcji intymnych czy wad anatomicznych, które mogą być przeciwwskazaniem do zabiegów.

Waginoplastyka laserowa – jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu laser wprowadzany jest do pochwy za pomocą specjalnej końcówki, a następnie centymetr po centymetrze naświetla jej ściany, modelując je, tonizując oraz stymulując samoregenerację tkanki i produkcję kolagenu. W efekcie pochwa staje się bardziej napięta i zwarta, a dzięki rekonstrukcji ścianek wzrasta poziom nawilżenia w pochwie oraz zostaje przywrócona jej elastyczność i funkcjonalność. Pacjentka podczas zabiegu może czuć nieznaczne ciepło spowodowane działaniem lasera, jednak zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Po zabiegu zalecane jest powstrzymanie się od seksu przez kilka dni oraz unikanie gorących kąpieli i sauny, a także ograniczenie wysiłku fizycznego i podnoszenia ciężkich przedmiotów. Co ważne, po zakończeniu zabiegu kobieta może wrócić do domu oraz do wykonywania swoich codziennych czynności. Ze względu na całkowity brak inwazyjności zabiegu nie ma potrzeby rekonwalescencji.

Pełnych efektów zabiegu możemy spodziewać się już po 2-3 tygodniach.

Czy zabieg należy powtórzyć?

Efekty zabiegu laserowego odmładzania i obkurczania pochwy zależą m.in. od nasilenia problemów, stanu zdrowia kobiety, liczby przebytych porodów naturalnych czy stylu życia. Podczas konsultacji przed zabiegiem określamy liczbę zabiegów koniecznych do wykonania, aby efekt był jak najlepszy. W przypadku serii zabiegów (wskazanych m.in. przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu), zabieg można powtórzyć po 2-4 tygodniach.

Trzeba pamiętać, że zazwyczaj nawet wykonanie serii zabiegów laserowego odmładzania i obkurczania pochwy nie gwarantuje efektów „na całe życie”. Po kilku latach kobieta może odczuć potrzebę ich powtórzenia.

Zalety lasera Mona Lisa Touch:

  • bezpieczeństwo – brak okresu rekonwalescencji oraz skutków ubocznych. Pacjentka bezpośrednio po zabiegu może wrócić do swoich codziennych zajęć.
  • minimalna inwazyjność – penetracja tkanki łącznej podczas zabiegu następuje poza nabłonkiem w celu aktywacji regeneracji i nie stanowi ryzyka dla sąsiadujących tkanek i organów.
  • bezbolesność – uzyskanie prawidłowej stymulacji zajmuje zaledwie kilka-kilkanaście minut, a zabieg jest całkowicie bezbolesny dla pacjentki.
  • skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi – dzięki głębokiej stymulacji tkanek, pochwa staje się elastyczna i napięta.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*