Terapie skojarzone w ginekologii estetycznej

Terapie skojarzone w ginekologii estetycznej

Rosnąca popularność ginekologii estetycznej sprawia, że zarówno pacjentki, jak i lekarze poszukują wciąż nowych, bardziej skutecznych i innowacyjnych sposobów radzenia sobie z intymnymi problemami kobiet. Jednym z nich są terapie skojarzone bazujące na takim połączeniu zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, które zwiększa ich efektywność w stosunku do tych samych zabiegów wykonanych pojedynczo.

Co to jest terapia skojarzona?

Terapia skojarzona polega na jednoczesnym zastosowaniu, czyli połączeniu, kilku różnych zabiegów w celu osiągnięcia lepszych i trwalszych efektów terapeutycznych. Oczywiście łączy się ze sobą zabiegi, które oddziałują na ten sam problem, a jednocześnie uzupełniają się wzajemnie i wzmacniają swoje działanie.

W jakim celu stosuje się terapie skojarzone?

Zacznijmy od tego, że nieinwazyjna ginekologia estetyczna to dziedzina medycyny estetycznej, która bardzo prężnie się rozwija. Używam słowa „prężnie” nie przez przypadek. Mam autentyczne szczęście obserwować ten rozwój, który w ostatnich latach mocno przyspieszył.

Nieinwazyjna ginekologia estetyczna koncentruje się na zabiegach poprawiających wygląd i funkcjonowanie kobiecych narządów płciowych, a także zwiększających komfort życia intymnego. Nie można przy tym zapominać, że wskazania do zabiegów są nie tylko natury estetycznej, ale także medycznej. 

Rosnąca popularność ginekologii estetycznej bez wątpienia ma związek ze zmianą pokoleniową, ale także z dostępnością standardów światowych, większą otwartością i nowoczesnością społeczeństwa i wreszcie zainteresowaniem mediów, które wpływa na edukację i upowszechnianie wiedzy o zabiegach z zakresu ginekologii estetycznej. 

To wszystko powoduje, że zarówno pacjentki, jak i lekarze, poszukują wciąż nowych, bardziej skutecznych i innowacyjnych sposobów radzenia sobie z intymnymi problemami kobiet. Jednym z nich są terapie skojarzone bazujące na takim połączeniu zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, które zwiększa ich efektywność w stosunku do tych samych zabiegów wykonanych pojedynczo.

Terapie skojarzone – gdy jeden zabieg to za mało

Tłumacząc istotę i sens terapii skojarzonych w ginekologii estetycznej stosuję czasem porównanie do medycyny estetycznej. Jeśli kogoś interesuje uzyskanie młodszego i zdrowego wyglądu skóry decyduje się zazwyczaj na kilka zabiegów (a dokładniej na kilka serii zabiegów) zaproponowanych przez specjalistę. Oprócz redukcji bruzd i zmarszczek koncentrują się one także na poprawie owalu twarzy, a także na przywróceniu skórze jędrności, jej dogłębnym nawilżeniu i np. likwidacji przebarwień. Nie da się tego osiągnąć za pomocą jednego zabiegu czy jednego urządzenia z tej prostej przyczyny, że takiego zabiegu czy urządzenia nie ma. Trzeba działać kompleksowo łącząc różne zabiegi, które w efekcie dają zamierzony efekt. 

Nie inaczej jest w nowoczesnej ginekologii estetycznej. Tu także najlepsze efekty dają terapie skojarzone. 

Weźmy problem luźnej pochwy w przypadku trzydziestokilkuletniej kobiety po dwóch porodach naturalnych. Rozwiązanie z zakresu ginekologii estetycznej, jakie może zaproponować lekarz, to m.in.

  • laserowe zwężenie pochwy
  • zwężenie pochwy za pomocą ultradźwięków
  • zwężenie kanału pochwy za pomocą fal radiowych RF (THUZZLE)
  • terapia skojarzona w celu obkurczenia (zwężenia, ścieśnienia) pochwy – i nie zawaham się tutaj dodać, że dobrze dobrana jest ona jak mocne uderzenie dające niesamowite efekty

Indywidualny plan terapii skojarzonej w ginekologii estetycznej

Dlaczego użyłam określenia „dobrze dobrana”? Ponieważ terapie skojarzone dobierane są zawsze indywidualnie. Istotny jest bowiem nie tylko problem czy dolegliwość, z którą przychodzi pacjentka, ale także stan jej zdrowia, wiek, styl życia i wnioski z wywiadu medycznego. Tak jak w kosmetologii czy medycynie estetycznej powstaje beauty plan dla klientki będący planem zabiegów zmierzających do osiągnięcia oczekiwanego efektu, tak w ginekologii estetycznej powstaje indywidualny, a więc inny dla każdej pacjentki, plan terapii skojarzonej. Oczywiście dobór odpowiedniej terapii wymaga od lekarza wiedzy i doświadczenia. Konieczne jest także skrupulatne kontrolowanie efektów, jakie daje dana terapia i jej ewentualne skorygowanie.

W swoim gabinecie najczęściej rekomenduję i wykonuję:

  • terapie skojarzone w celu leczenia nietrzymania moczu
  • terapie skojarzone w celu ścieśnienia pochwy i polepszenia jakości życia seksualnego

Terapie skojarzone w ginekologii estetycznej to nowość, która – jestem tego pewna – będzie się rozwijać. Współczesna medycyna daje wiele możliwości bezinwazyjnych zabiegów znacznie poprawiających samopoczucie i komfort intymnego i osobistego życia kobiety i jestem przekonana, że warto z tego korzystać. 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*